Leave No Trace, reż. Debra Granik
25/08/18

Hity festiwali na 9. American Film Festival

Nowy system rezerwacji 9. American Film Festival: karnety już w sprzedaży!

Już w październiku zapraszamy na spotkanie ze wszystkimi stanami kina w ramach 9. American Film Festival. W programie m.in. hity festiwali Sundance i Tribeca, w tym nowy film Gusa Van Santa -  Bez obaw, daleko nie zajdzie (Don't Worry, He Won't Get Far Away on Foot).

W trakcie AFF widzowie mają okazję zobaczyć kino z USA, które powstaje poza głównym obiegiem i hollywoodzkimi biznesplanami. W programie odnajdziemy hity festiwali (np. Sundance czy Tribeca), prezentujących alternatywne spojrzenie na kino. Na 9. American Film Festival znajdzie się m.in. najnowszy film Gusa Van Santa (Buntownik z wyboru/Good Will HuntingSłoń/Elephant) - Bez obaw, daleko nie zajdzie (Don't Worry, He Won't Get Far on Foot) - opowieść o znanym z ciętego dowcipu Johnie Callahanie, jednym z najsłynniejszych amerykańskich rysowników, w którego wciela się Joaquin Phoenix.

W tegorocznym programie znajdzie się też Leave No Trace Debry Granik, pokazywany premierowo na Sundance portret ojca i córki, którzy uciekając przed cywilizacją, postanawiają zamieszkać w lesie. Leave No Trace zbiera świetne recenzje, a w serwisie Rotten Tomatoes należy do wąskiego grona filmów cieszących się notą 100% pozytywnych ocen.


pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu