Karnety, bilety

FAQ - informacje o karnetach i voucherach

Kiedy rozpoczyna się sprzedaż karnetów?

Sprzedaż karnetów rozpoczyna się 4 września 2018 od godziny 12:00

Do kiedy trwa sprzedaż karnetów?

Sprzedaż karnetów trwa do 7 października 2018 bądź do wyprzedania puli

Ile kosztuje karnet?

Cena karnetu:
290 zł (z VAT)

Cena karnetu dla posiadaczy Kart Przyjaciół Kina Nowe Horyzonty:
275 zł (z VAT)

Do czego uprawnia karnet?

Karnet zaprogramowany jest na 29 punktów (1 punkt równa się 1 pokazowi filmowemu) i uprawnia do udziału w maksymalnie 26 seansach (to największa możliwa do obejrzenia liczba filmów) pod warunkiem dostępności miejsc na sali i dokonania rezerwacji online, miejsca na wybrany seans.

Liczba punktów na karnecie dopuszcza  jedną nieobecność bez konieczności odwołania rezerwacji (za którą odliczane są 3 punkty - o tym dalej) bez wpływu na maksymalną liczbę seansów możliwych do obejrzenia. Ponadto karnet uprawnia do zniżek na zakup biletów na koncerty, wydarzenia specjalne wskazane przez Organizatora oraz do rabatu na zakup festiwalowych wydawnictw.

Od kiedy można zrobić rezerwację?

Na seanse odbywające się 23 oraz 24 października rezerwacja miejsc rozpocznie się 23 października o godzinie 12:00. Od 25 października seanse będzie można rezerwować od godziny 8:30 zawsze na dany dzień i dzień następny. Oto przykład: na seans, który odbywa się 28 października, miejsce będzie można rezerwować już 27 października od godziny 8:30. Ma to na celu wyeliminowanie sytuacji, w której już pierwszego dnia wszystkie miejsca będą zarezerwowane „na wszelki wypadek”. Zaproponowany system pozwala na spokojne zapoznanie się z programem festiwalu i podjęcie świadomej decyzji. Posiadacz karnetu może zarezerwować maksymalnie 1 miejsce na określonym seansie, o określonej godzinie w danym bloku godzinowym. Blok godzinowy to seanse, odbywające się w odstępstwie czasowym nie większym niż 45 min. (np. 9:45, 10:00 i 10:30 to jeden blok godzinowy).

Czy na filmy otwarcia i zamknięcia festiwalu należy rezerwować online miejsca?

Rezerwacje online obowiązują także na filmy otwarcia i zamknięcia festiwalu. Rezerwacja miejsc na seanse odbywające się 23 października rozpocznie się 23 października o godzinie 12:00.

Co zrobić w przypadku, kiedy chce się pójść na inny film (niż wcześniej zaplanowano)?

W takim przypadku należy odwołać rezerwację i zrobić nową, można to zrobić do 15 min. przed seansem. Nieodwołanie rezerwacji i niepojawienie się na seansie spowoduje odliczenie 3 punktów/ wejść od ogólnej liczby punktów / wejść na karnecie, dlatego rezerwację koniecznie należy odwołać.

Gdzie można odwołać rezerwację?

Rezerwację można odwołać do 15 min przed seansem. Aby odwołać rezerwację należy skorzystać z aplikacji znajdującej się na stronie festiwalu (więcej w zakładce "rezerwacje seansów"). 

Czy karnet można odstępować?

Karnetu nie można odstępować. Karnet jest imienny i korzystać z niego może wyłącznie osoba, której nazwisko widnieje na identyfikatorze.

Jak dołączyć zdjęcie do karnetu?

Składając zamówienie na karnet (wcześniej trzeba być zarejestrowanym na naszej stronie www.americanfilmfestival.pl) po wypełnieniu danych należy wybrać przycisk "dołącz zdjęcie do karnetu". Zdjęcie dołącza się do karnetu na tej samej zasadzie, jak dołącza się plik (załącznik) do maila. Kupując karnet festiwalowy, można zrobić zdjęcie przy użyciu kamery internetowej.

Jakie są wymagania co do zdjęcia, które dołącza się do zamówienia na karnet?

Powinno to być aktualne zdjęcie portretowe w pliku o wielkości nieprzekraczającej 2 Mb o minimalnych wymiarach 400 pikseli x 400 pikseli, najlepiej w rozdzielczości 300 DPI. Zdjęcie posłuży do identyfikacji właściciela karnetu. Brak zdjęcia bądź też zdjęcie uniemożliwiające identyfikację (np. w okularach przeciwsłonecznych lub w nakryciu głowy zasłaniającym twarz, etc.) może skutkować unieważnieniem zamówienia.

pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu