Sara, reż. Jan Komasa

Od 24 do 26 października, w trakcie 9. American Film Festival, już po raz ósmy odbędzie się wydarzenie branżowe US in Progress, zorganizowane dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku głównym partnerem inicjatywy jest firma Papaya Films.

W tym roku, w czasie zamkniętych pokazów US in Progress Wroclaw powered by Papaya Films, zaprezentowane zostaną cztery wyselekcjonowane niezależne filmy fabularne z USA (wszystkie wyreżyserowane przez kobiety):

  • Crestone, reż. Marnie Ellen Hertzler

  • Initials S.G., reż. Rania Attieh i Daniel Garcia

  • Knives and Skin, reż Jennifer Reeder

  • Once Upon a River, reż. Haroula Rose

Z kolei czwóro polskich producentów publicznie zaprezentuje projekty amerykańskim producentom i inwestorom obecnym we Wrocławiu:

  • False Positive, reż. Kasia Płazińska

  • My Personal Jesus, reż. Ewa Wikiel

  • Neon Tears, reż. Karolina Bielawska

  • Sara, reż. Jan Komasa.

Reżyserzy i producenci zaprezentują swoje filmy, a następnie spotkają się z czołowymi, europejskimi przedstawicielami festiwali, agentami sprzedaży.

Partnerzy US in Progress 2018 - czołowe polskie studia post-produkcji obrazu i dźwięku - przyznają nagrody w formie pakietów usług post-produkcyjnych o łącznej wartości 40,000$:

Dodatkowe nagrody to oferta zakupowa telewizji Ale Kino+ dla wybranego projektu oraz bezpłatna akredytacja umożliwiająca uczestnictwo w Producers' Network na przyszłorocznym festiwalu Cannes, a także bilet lotniczy dla twórcy ufundowany przez Papaya Films w celu powrotu do Polski na post-produkcję.

W ramach US in Progress po raz drugi zorganizowane zostaną Polsko-Amerykańskie Spotkania Koprodukcyjne skierowane do polskich producentów poszukujących partnerów zza oceanu.

Podczas spotkań indywidualnych polscy producenci uczestniczący w wydarzeniu będą mieli okazję skonsultować projekty z amerykańskimi ekspertami i posłuchać o ich doświadczeniach w koprodukcji. Goście specjalni to:

Sara Murphy (Land Ho!, Morris From AmericaThe Mountain),

George Rush (Don't Leave Home, Ghost Box Cowboy, Ping Pong Summer),

Ryan Zacarias (MediterraneaDon't Leave Home, The Mountain) oraz

Ivan Eibuszyc (H., Kekshakallu, Mar) z Argentyny i

Guillaume Benski (Superbe Films, Francja).

Dodatkowo, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Instytut Adama Mickiewicza oraz Wrocław Film Commission, opowiedzą Amerykanom o zaletach koprodukcji w Polsce (w tym o planowanych na 2019 rok zachętach finansowych).

Kontakt i więcej informacji: aff@snh.org.pl

pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu