Festiwal

Informacje praktyczne: przewodnik

fot. Kaja Marchewka

W listopadzie czeka nas kolejna wycieczka po wszystkich stanach kina. 14. American Film Festival to moc filmowych wrażeń – powrócą ulubione sekcje, jak Highlights i retrospektywy, o nagrody powalczą ponownie filmy w konkursach Spectrum i American Docs, a w ramach Sezonu będzie można nadrobić niektóre z amerykańskich hitów kinowych.

Oto przewodnik, dzięki któremu będzie Wam łatwiej odnaleźć się na festiwalu.

Centrum festiwalowe

Godziny otwarcia: 7-12 listopada, od 9:00 do 21:00

  • punkt obsługi uczestnika (odbiór karnetów i akredytacji)
  • punkt obsługi gości | industry
  • informacja festiwalowa

Kasy festiwalowe

Godziny otwarcia: 7-12 listopada, od 9:00 do godziny rozpoczęcia ostatniego seansu

  • sprzedaż biletów
  • odbiór biletów opłaconych online


System rezerwacji uruchamiamy klasycznie o godz. 8:30

Logowanie na filmy podczas American Film Festival będzie odbywać się o zwyczajowej porze przez cały festiwal: miejsca rezerwować można od godziny 8:30 – w dniu 7 listopada na seanse odbywające się 7 i 8 listopada oraz od godziny 8:30 – od dnia 8 listopada, zawsze na dzień bieżący i następny.

Trening czyni mistrza: wersja demo systemu rezerwacji

Każda uczestniczka i uczestnik festiwalu otrzyma odpowiednio wcześniej swój login, za pomocą którego będzie można skorzystać z wersji demo systemu rezerwacji, aby przećwiczyć wcześniej „wklikiwanie się” na seanse.

Brak komputerów do rezerwacji w obiektach festiwalowych

Znamy to uczucie: głód fizyczny wygrywa z głodem filmowym, więc – aby zaspokoić ten pierwszy – w ostatniej chwili „odklikujemy się” z wybranego seansu, korzystając z jednego z ogólnodostępnych komputerów w przestrzeni kina, po czym ruszamy w stronę ulubionej restauracji. W tym roku na terenie kina nie będzie można korzystać z ogólnodostępnych komputerów umożliwiających dokonanie lub odwołanie rezerwacji. Ale – nie ma tego złego: na terenie obiektów festiwalowych dostępne jest bezpłatne wi-fi, a nasz system rezerwacji działa sprawnie w wersji mobilnej. Zachęcamy, aby korzystać z własnych urządzeń.

Plastik? Nie, dziękuję

Wiemy, jak duży ślad węglowy generują imprezy masowe, dlatego dążymy do tego, aby z każdą kolejną edycją American Film Festival odcinać to, co nieekologiczne. Jednym z kroków jest zmniejszanie liczby festiwalowych toreb, plastikowych identyfikatorów oraz papierowych biletów. Zachęcamy, aby korzystać z wersji elektronicznych – identyfikator elektroniczny jest dostępny po zalogowaniu się, po kliknięciu w ikonę profilu (przycisk „pokaż karnet”). Jeśli spotkacie na swojej drodze osobę z wydrukowanym identyfikatorem – w większości przypadków będzie to przedstawiciel/przedstawicielka organizatorów festiwalu. W ten sposób łatwiej zidentyfikować członków/członkinie naszego zespołu. Rekomendujemy, aby odbierać identyfikatory w trakcie festiwalu (nie pierwszego dnia), omijając ewentualne kolejki.

Identyfikator elektroniczny: rezerwacje i wstęp na seanse

Drukowany identyfikator nie jest konieczny, aby dokonać rezerwacji. Do wejścia na seans również – wystarczy zalogować się w serwisie americanfilmfestival.pl oraz okazać przed salą elektroniczny identyfikator (screen lub jego pobraną wersję). Pamiętajcie, aby przed okazaniem identyfikatora odpowiednio rozjaśnić ekran oraz zadbać o dobrą jakość screena/pliku.

Zalecamy zakup biletów online

Zachęcamy do zakupu biletów poprzez naszą stronę internetową – cały system sprzedaży jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Stacjonarne kasy festiwalowe otwieramy raz ze startem festiwalu 7 listopada (od godz. 9:00 w Kinie Nowe Horyzonty). Wcześniej zakup biletów możliwy jest wyłącznie za pośrednictwem strony americanfilmfestival.pl

W przypadku pytań związanych ze sprzedażą, zachęcamy do kontaktu: pomoc@nowehoryzonty.pl

Wydarzenia specjalne

Nie samym filmem człowiek żyje. Oprócz filmowych atrakcji, w trakcie tegorocznego American Film Festival czekają na Was inne znakomite wydarzenia: masterclassy Adele Romanski i Alexa Rossa Perry’ego (wraz z seansem-niespodzianką!; bilety dostępne tutaj); prowadzone przez Michała Nogasia dyskusje w ramach cyklu Czytanie Ameryki, organizowanego wspólnie z wydawnictwem Czarne, Wrocławskim Domem Literatury  i „Książkami. Magazynem do Czytania” (wstęp wolny); pokaz specjalny filmu Szef Jona Favreau i wydarzenie pod hasłem DelicioUS!, czyli prezentacja dań i poczęstunek z amerykańskimi smakowitościami przyrządzonymi przez zwycięzcę 6. edycji Masterchefa, Mateusza Zielonkę (bilety dostępne tutaj), spotkanie ze słuchaczami Podkastu amerykańskiego, prowadzonego przez Łukasza Pawłowskiego i Piotra Tarczyńskiego (wstęp wolny) oraz Silent Disco w Galerii Dominikańskiej.

Głosowanie publiczności

Przed każdą salą, w której odbywać się będą projekcje filmów konkursowych, rozmieścimy specjalne urny na głosy. Do nich należy wrzucać kupony konkursowe (po wcześniejszym przedarciu kuponu w miejscu z wybraną oceną obejrzanego filmu). Kupony będzie można pobierać samodzielnie przed wejściem do sali kinowej. Osoby wolontariackie, koordynatorzy i koordynatorki głosowania służą pomocą w problematycznych przypadkach.

Co warto wiedzieć o seansach stacjonarnych?

Jak co roku, festiwalowiczów i festiwalowiczki obowiązują te same zasady uczestnictwa w seansach filmowych, które zapewnią zarówno widzom i widzkom, jak i organizatorom komfort korzystania z wszelkich festiwalowych wydarzeń:

  • Osoby spóźnione na seans nie będą wpuszczane do sali –  obowiązuje bezwzględna zasada punktualności.
  • Miejsca w salach są nienumerowane.
  • Zaleca się przychodzenie na projekcję z odpowiednim wyprzedzeniem – sale będą otwarte przynajmniej kilkanaście minut przed seansem.
  • Liczba drukowanych katalogów jest ograniczona – pobrany katalog prosimy zachować dla siebie i nie wyrzucać do końca festiwalu. 
  • Zalecamy obserwowanie strony internetowej festiwalu – w związku z tym, że w festiwalu biorą udział również osoby posiadające karnety, dla których przewidziana jest osobna pula miejsc, często do sprzedaży wracają pojedyncze miejsca. Jeśli nie ma dostępnych biletów na wybrany pokaz danego dnia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojedyncze miejsca wrócą jeszcze do sprzedaży!

Rozgość się, czyli festiwalowa szatnia

W Kinie Nowe Horyzonty jest gościnnie i ciepło, dlatego jeśli chcecie się rozpłaszczyć lub zostawić walizkę: zapraszamy do szatni, ulokowanej przy Centrum Festiwalowym na parterze KNH. Szatnia będzie otwarta od 15:00 7 listopada oraz od 9:00 do 21:00 w pozostałe dni festiwalu (8-12 listopada).

Uwaga: obsługa szatnii może odmówić przyjęcia rzecz w przypadku braku miejsca. Obsługa nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni.

Sklep festiwalowy

Podczas 14. American Film Festival w kasach festiwalowych będzie można kupić gadżety festiwalowe, w tym ulubioną pamiątkę widzów i widzek, czyli festiwalową torbę. Zapraszamy także do naszej zaprzyjaźnionej księgarni filmowej Tajne Komplety w Nowych Horyzontach, gdzie znajdziecie m.in. nasze książkowe wydawnictwa (księgarnia jest zlokalizowana na parterze kina).

pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu