Karnety, bilety

Rezerwacje seansów - informacje

Posiadacze festiwalowych karnetów i akredytacji mają możliwość rezerwowania online miejsc na wybrane seanse. Dzięki temu każdy wie wcześniej, na jaki film na pewno się dostanie. Poniżej przedstawiamy podstawowe zasady systemu rezerwacji.

Karnet na 29 punktów

Karnet jest zaprogramowany na 29 punktów. Jeden punkt równa się jednemu zarezerwowanemu seansowi. W trakcie festiwalu można zobaczyć maksymalnie 26 filmów w zależności od dostępności miejsc na sali i po wcześniejszej rezerwacji

Kiedy i jak rezerwować

By dostać się na seans, koniecznie należy zrobić rezerwację miejsca na sali. Miejsca rezerwować można od godziny 12:00, w dniu 23 października na seanse odbywające się 23 i 24 października oraz od godziny 8:30 od dnia 24 października, zawsze na dzień bieżący i dzień następny. Na przykład: jeśli ktoś planuje wybrać się na seanse 27 października, będzie mógł je zarezerwować 26 października od godz. 8:30.

Rezerwacji można dokonywać do godziny rozpoczęcia seansu za pomocą prostego serwisu, znajdującego się na stronie www.americanfilmfestival.pl/r, z każdego komputera , będąc w dowolnym miejscu, w którym jest dostęp do sieci. W obiektach festiwalowych znajdują się stanowiska komputerowe przeznaczone specjalnie do tego celu, rezerwacji można dokonać także pomiędzy seansami.

Czy na filmy otwarcia i zamknięcia należy rezerwować miejsca online?

Tak, rezerwacje online obowiązują także na filmowe otwarcia i zamknięcia festiwalu. Rezerwacja miejsc na seanse odbywające się 23 października rozpocznie się 23 października o godzinie 12:00.

Odwołanie rezerwacji

Rezygnując z wybranego wcześniej seansu filmowego należy odwołać jego rezerwację w systemie. Najpóźniej można odwołać rezerwację na 15 minut przed rozpoczęciem seansu. Brak odwołania rezerwacji i nie pojawienie się na pokazie spowoduje, iż system odliczy 3 punkty z karnetu. Pomimo, iż na festiwalu można zobaczyć maksymalnie 26 filmów (pod warunkiem dostępności miejsc na sali), to każdy karnet zaprogramowany jest na 29 punktów. Dopuszczamy sytuację, w której uczestnik może raz zapomnieć o odwołaniu rezerwacji. Dodatkowe 3 punkty pozwalają karnetowiczowi na jednorazowe niepojawienie się na zarezerwowanym seansie bez konsekwencji tj. bez wpływu na maksymalną liczbę seansów możliwych do obejrzenia. Odwołanie rezerwacji następuje w sposób analogiczny do wykonania rezerwacji - należy po prostu jeszcze raz kliknąć w pole seansu w serwisie rezerwacji www.americanfilmfestival.pl/r.

Login i hasło

Do korzystania z sytemu rezerwacji niezbędny jest login oraz hasło. Dla tych, którzy mają konto na naszej stronie www.americanfilmfestival.pl i dokonali zakupu korzystając z niego - login oraz hasło jest już znane (to te same dane, które zostały użyte przy zakupie). Ci, którzy konta nie posiadają lub posiadają je, ale ich karnet został dla nich zakupiony/podarowany, najpóźniej 4 dni przed festiwalem na adres e-mail podany przez Zamawiającego, dostaną specjalnie wygenerowany login, który również zostanie nadrukowany na karnecie. Przy pierwszym logowaniu na stronie internetowej karnetowicz poproszony zostanie o wprowadzenie własnego hasła, które nikomu, poza nim, nie będzie znane. Przy pierwszym logowaniu można podać także numer swojego telefonu komórkowego, co będzie przydatne, np. w sytuacji zapomnienia hasła. Pamiętaj, Twój login do systemu rezerwacji jest nadrukowany na karnecie. Hasło znasz tylko Ty.

Łączenie kont

Dla chętnych, którzy pomimo systemowo wygenerowanego 8-znakowego kodu, mają inne, wcześniej utworzone konto w serwisie festiwalu i woleliby korzystać właśnie z tego konta w systemie rezerwacji - oferujemy możliwość połączenia kont. W tym celu należy zalogować się na jedno z tych kont, skorzystać z przycisku "połącz konta" i postępować zgodnie z instrukcjami. Po połączeniu kont, logując się na dowolne z nich, będzie możliwe dokonywanie rezerwacji dla swojego identyfikatora. Funkcja ta jest szczególnie przydatna, gdy np. karnetowicz przygotował plan projekcji za pomocą metek i chciałby widzieć swoje metki w systemie rezerwacji. Loginy wygenerowane są czasem trudne do przepisania i zapamiętania, korzystanie ze swojego naturalnego loginu może być łatwiejsze.

Zmiana hasła

Zawsze istnieje możliwość nadania nowego hasła w systemie. Najprostsza droga to skorzystanie z przycisku "nie pamiętam hasła" w systemie rezerwacji. Jeśli przy rejestracji podany został numer telefonu i/ lub adres email, wyślemy sms i/ lub email z kodem pozwalającym na nadanie nowego hasła. Proszę postępować zgodnie z otrzymanymi instrukcjami.

Jeśli ten sposób resetowania hasła zawiedzie, proponujemy aby ze swoim identyfikatorem zgłosić się do obsługi stanowisk komputerowych – gdzie na życzenie karnetowicza konto zostanie tak ustawione, że możliwe będzie nadanie mu nowego, własnego hasła przy kolejnym logowaniu. Można także skorzystać z przycisku "reklamacja / problem" i wysłać prośbę o reset hasła do operatorów systemu rezerwacji.

Reklamacje i problemy

Osoby mające pytania dotyczące systemu rezerwacji lub uwagi co do jego działania - prosimy aby skorzystały z przycisku "reklamacja / problem" w serwisie rezerwacji  i wysłały do nas wiadomość. W ten sposób można zgłosić np. sytuację, w której system niesłusznie, Waszym zdaniem, naliczył karę 3 punktów za nieobecność na seansie. 

Punktualność

Osoby spóźnione nie będą wpuszczane na salę - obowiązuje bezwzględna zasada punktualności. O godzinie rozpoczęcia seansu kasy sprzedają bilety, które zostały uwolnione z niewykorzystanych rezerwacji, w tym spowodowanych spóźnieniem na seans.

Zgubiony karnet

Przypadek zgubienia karnetu należy niezwłocznie zgłosić w Punkcie Obsługi Uczestnika, mieszczącym się w Kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław). Podobnie jak i wszystkie problemy związane z karnetem, których - mamy nadzieję - nie będzie.

Metki

Metki pozwalają na wygodne ułożenie własnego planu projekcji. Do wybranych seansów możesz dodawać kolorowe metki klikając na jedną z nich.

Kolory metek mają określone znaczenie:

  • zielona - tak, wybieram się na ten film
  • żółta - nie jestem pewien/na, alternatywnie
  • czerwona - już widziałam/em, nie wybieram się

Metki możesz także umieszczać przy seansach. Metce możesz nadać opis - krótką notatkę o filmie. Inni użytkownicy będą mogli przeczytać Twoją notatkę, jeśli pozostawisz włączoną opcję "Opis metki widoczny dla innych". Możesz także dowiedzieć się ile jakich metek dodali inni użytkownicy do danego filmu. Filmy oznaczone metkami będą potem wyróżnione na listach filmów przy przeglądaniu programu. Będziesz mógł także obejrzeć listę ometkowanych filmów wybierając opcję "Moje filmy". Żeby dodawać metki musisz się zalogować.

pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu