Program 2018
Indeks Kalendarz

Miłość

Love
William Eubank, USA 2011, 86’

Arthouse'owy projekt alternatywnego zespołu rockowego Angels & Airwaves, będący w pewnym sensie konceptualnym przedłużeniem muzycznej twórczości grupy. Miłość nie jest jednak ani wizualną błyskotką dodawaną do płyty CD, ani tanim narzędziem marketingowym – to pełnoprawne dzieło filmowe. W opracowaniach traktujących o debiucie Williama Eubanka padają takie tytuły, jak Moon, Solaris czy 2001: Odyseja kosmiczna, ale ta opowieść o astronaucie pozostawionym samotnie na stacji kosmicznej nie odtwarza znanej z innych produkcji rzeczywistości, ona tworzy własną. A z tej wypływa prosta prawda, że człowiek nade wszystko łaknie kontaktu z drugim człowiekiem, że samotność jest stanem dlań nienaturalnym i wrogim niczym pozbawiona tlenu przestrzeń kosmiczna.

William Eubank

Zaczynał swoją reżyserską przygodę w wieku lat 18, kiedy to nakręcił swój pierwszy spot reklamowy. Miłość to jego pełnometrażowy debiut, choć plan filmowy nie jest mu obcy – pracował chociażby przy filmie Superman: Powrót, jest też autorem zdjęć do wielu filmów krótkometrażowych. Do serca wziął sobie maksymę, że film powinien przypominać kompozycję muzyczną. Za swojego mentora uważa Stanleya Kubricka.

Filmografia

2011 Miłość / Love

Powiązany wątek na Forum NH

czytaj

Twórcy

reżyseria William Eubank
scenariusz William Eubank
zdjęcia William Eubank
montaż Brian Berdan, Scott Chestnut
muzyka Angels & Airwaves
obsada Gunner Wright, Corey Richardson, Bradley Horne, Nancy Stelmaszczyk, Roger E. Fanter, Troy Mittleider, Jessica Rizo
producent Angels & Airwaves, Dan Figur, Nate Kolbeck, Lemar Scott
produkcja Angels & Airwaves
właściciel praw To The Stars
język angielski
barwa kolor
pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu