Program 2018
Indeks Kalendarz

Zadupie

B.F.E.
Shawn Telford, USA 2014, 98’
EUROPEJSKA PREMIERA

Prowincjonalne amerykańskie miasteczko, gdzie diabeł mówi dobranoc. Miejsce, z którego każdy jak najszybciej chciałby uciec, ale nie bardzo wie, jak to zrobić. A jeśli już, nie ma tyle odwagi. Ziejąca zewsząd nuda, poczucie beznadziei i kolejne złe decyzje podejmowane przez młodych bohaterów. Ci starają się nie poddawać, szukając ratunku w przelotnych związkach, a częściej w używkach – narkotykach i alkoholu. Zasada „żyj szybko, umieraj młodo” wydaje się jedyną, jaką starają się kierować. Każda impreza kiedyś się kończy, a następujący po niej kac oznacza powrót do rzeczywistości. Tu nie wszystko jest takie, jak na pierwszy rzut oka wygląda, pod płaszczykiem zdawkowych rozmów mogą się kryć poważniejsze problemy. Pełnometrażowy debiut Shawna Telforda ma gorzki smak. Nielinearna narracja sprzyja budowaniu napięcia aż do ostatnich scen, a odrobinę wytchnienia daje jedynie hipnotyczna muzyka.

nagrody

US in Progress, Paris, part of the Champs-Elysées Film Festival 2013 - Special Mention; Sarasota Film Festival 2014 - Special Jury Prize Best Ensemble; Rome International Film Festival 2014 - Gladiator Award (for leading the way in innovative and creative filmmaking); Portland Film Festival 2014 - Director Award

Shawn Telford

Aktor, scenarzysta, reżyser, wykładowca. Po studiach aktorskich na Uniwersytecie w Waszyngtonie występował na scenach teatrów w Seattle, w krótkich formach filmowych czy serialach telewizyjnych. Jako reżyser zadebiutował w 2004 roku, realizując krótkometrażowy Gimme Music, Gimme Shelter. Tłem opowieści uczynił swoją wielką pasję – muzykę. Pod koniec lat 90. był zresztą recenzentem muzycznym m.in. w The Rocket czy Seattle Sound Magazine. B.F.E. to jego pełnometrażowy debiut.  

Filmografia

2007 Gimme Music, Gimme Shelter (short, video)

2008 A Night in the Sunlight (short)

2009 Safe Passage (short)

2012 The Last Virgin (short)

2014 Zadupie / B.F.E.

Artykuły o filmie
Strona oficjalna

Twórcy

reżyseria Shawn Telford
scenariusz Shawn Telford
zdjęcia Ty Migota
montaż Ty Migota, Nicholas Davis
muzyka Mr. Gnome
obsada Alek Greenleaf, Mark Carr, Will Cowles Meyer, Wally Dalton, Tom Dang
producent Mark Carr, Shawn Telford
produkcja Clatter & Din, What a Dream
właściciel praw What a Dream INK
język angielski
barwa kolor
pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu