Program 2018
Indeks Kalendarz

Obvious Child

Gillian Robespierre, USA 2014, 84’
POLSKA PREMIERA

W swoim fabularnym debiucie Gillian Robespierre z humorem przekracza tabu aborcji. Przywołując takie tytuły jak Wpadka czy Juno, w których niechciana ciąża kończy się zaakceptowaniem macierzyństwa, reżyserka mówiła New York Timesowi: Irytowało mnie, jak jednostronnie jest przedstawiana nieplanowana ciąża na ekranie. Te [filmy] po prostu nie brzmią prawdziwie. Obvious Child opowiada historię realistyczną i na czasie. Donna (grana przez Jenny Slate, okrzykniętą muzą amerykańskiego kina niezależnego) zachodzi w ciążę z nowo poznanym chłopakiem i od początku wie, że nie chce urodzić dziecka. Robespierre pokazuje miłosne rozterki młodej kobiety, nie stroni od dowcipu (czasem nawet toaletowego) ani nie pozbawia swojej bohaterki podmiotowości czy inteligencji.

nagrody

Sundance FF 2014 - Red Crown Producer's Award; Newport Beach FF - Outstanding Achievement in Filmmaking 2014 - Breakout Performance (Jenny Slate)

Gillian Robespierre

Urodziła się i wychowała w Nowym Jorku. Skończyła studia filmowe w School of Visual Arts. Obvious Child jest jej debiutem fabularnym. Wcześniej napisała i wyreżyserowała kilka filmów krótkometrażowych, w tym krótką wersję Obvious Child.

Filmografia

2006 Chunk (short)

2008 Beach (short)

2009 Obvious Child (short)

2014 Obvious Child

Artykuły o filmie
Oficjalna strona na Facebooku

Twórcy

reżyseria Gillian Robespierre
scenariusz Gillian Robespierre, Karen Maine, Elisabeth Holm
zdjęcia Chris Teague
montaż Casey Brooks, Jacob Craycroft
muzyka Chris Bordeaux
obsada Jenny Slate, Jake Lacy, Gaby Hoffmann, Richard Kind, Polly Draper
producent Elisabeth Holm
produkcja Rooks Nest Entertainment, Sundial Pictures, Votiv Films
właściciel praw The Walt Disney Company Poland
język angielski
barwa kolor
pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu