Program 2018
Indeks Kalendarz

Narodziny gwiazdy

A Star Is Born
Bradley Cooper, USA 2018, 135’
polska premiera
Bracia Sisters

Piekielnie zdolna, choć niepewna siebie Ally (Lady Gaga) przypadkiem spotyka w barze gwiazdora country (Bradley Cooper). Mimo różnic zakochują się w sobie i postanawiają wyruszyć we wspólną trasę. Dla niej to uczucie stanie się inspiracją do artystycznej pracy, a także katapultą do wielkiej kariery. Dla niego - być może początkiem końca. Na pierwszy rzut oka Narodziny gwiazdy opowiadają znaną z kina i literatury historię "od zera do bohatera". Jednak debiutujący jako reżyser Cooper zabarwił ją własnymi doświadczeniami i obserwacjami. W roli tytułowej obsadził zaś artystkę, która jak mało kto wie, jak to jest w ciągu zaledwie kilku miesięcy zyskać status supergwiazdy. Dzięki temu film ogląda się jak przejmujący dokument, daleki od sztampowych rozwiązań i łatwych odpowiedzi. Gaga w roli tytułowej błyszczy, jest najprawdziwszym odkryciem, ale ta historia to też niesamowite tour de force Coopera. Nikt się chyba nie spodziewał, że znany z Kac Vegas aktor jest w stanie wykrzesać z siebie taką energię i przekonująco pokazać ból i tęsknotę. 

Magdalena Maksymiuk

nagrody

MFF w Wenecji 2018 - Smithers Foundation Award (Bradley Cooper)

Seanse
Start sprzedaży biletów: 11 października, godz. 12:00.
wt 23 paź, 18:45knh 1
Uroczyste otwarcie
pt 26 paź, 17:45knh 1
pt 26 paź, 20:00knh 7
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

627 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Bradley Cooper

Urodzony w 1975 roku w Filadelfii, ukończył z wyróżnieniem anglistykę na Uniwersytecie w Georgetown. Od czasów studenckich grywał z sukcesem w teatrze (po raz pierwszy na Broadwayu wystąpił u boku Julii Roberts i Paula Rudda w Trzech dniach deszczu) i telewizji, na małym ekranie zadebiutował w serialu Seks w wielkim mieście. Był nominowany do Oscara za role w Poradniku pozytywnego myśleniaAmerican Hustle i w Snajperze Clinta Eastwooda.

Filmografia

2018 Narodziny gwiazdy / A Star Is Born

Twórcy

reżyseria Bradley Cooper
scenariusz Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters
zdjęcia Matthew Libatique
montaż Jay Cassidy
muzyka Julia Michels (supervisor), Lukas Nelson (songwriter)
obsada Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam Elliott, Dave Chappelle
producent Basil Iwanyk, Sue Kroll, Niija Kuykendall, Ravi D. Mehta, Heather Parry, Michael Rapino
produkcja Live Nation Productions, MGM, Peters Entertainment, Gerber Pictures, Joint Effort, Malpaso Productions, Thunder Road Pictures
polski dystrybutor Warner Bros. Poland
język angielski
barwa kolor
pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu