Program

Spotkania wokół książek w Kinie Nowe Horyzonty

Meetings around books at New Horizons Cinema
Silent Disco: Impreza urodzinowa AFF Stand-up: Grupowa sesja żartów

Wszystkie stany kina to jedno. W tym roku także literatura ma wyjątkowo silną  reprezentację w festiwalowym programie. Wspólnie z Wrocławskim Domem Literatury kontynuujemy cykl Czytanie Ameryki, ale oprócz tego zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na rozmowy wokół świetnych książek.

Poniże spotkania połączone są z pokazami filmów, na które obowiązuje wstęp w ramach karnetu/akredytacji lub biletów. Wstęp na same spotkania jest wolny – w miarę dostępności miejsc po zakończeniu seansów (prosimy kierować się pod wejścia do sal projekcyjnych; obowiązuje zasada pierwszeństwa).

Spotkania będą prowadzone tylko w języku polskim.

6 listopada, 16.00 (start seansu), KNH5

Kino artystów i artystek. Od Mélièsa do Maciunasa, Marcin Giżycki (słowo/obraz terytoria) oraz Limeryki, Marcin Giżycki (Wydawnictwo Austeria)

Punktem wyjścia dla rozmowy będą książki jednego z najwybitniejszych polskich historyków kina, którego na festiwalu poznamy także jako reżysera filmowego oraz artystę-fotografa.

Spotkanie z Agnieszką Taborską, pisarką i współpracowniczką Giżyckiego, po seansie filmów Niedokończone życie Phoebe Hicks i Gra w strzałki poprowadzi Adriana Prodeus

Kup bilet na film

7 listopada, 14.00, KNH2

Francis Ford Coppola. Rewolucjonista, Sam Wasson (Wydawnictwo Marginesy)

Megalopolis nie zdążyło jeszcze rozgościć się na ekranach, a już wzbudziło ogromne kontrowersje. Festiwalowy seans tego filmu będzie okazją do rozmowy o samym reżyserze, Francisie Fordzie Coppoli, jednym z najważniejszych twórców w dziejach kina (nie tylko amerykańskiego). Jak przebiegała i ewaluowała jego kariera? Jakie drogi doprowadziły go do jego najnowszego dzieła?

Spotkanie po filmie Megalopolis z Janem Dzierzgowskim, tłumaczem książki Sama Wassona, poprowadzi Patrycja Mucha-Smolińska

Kup bilet na film

9 listopada, 13.00, KNH3

Walentynka, Elizabeth Wetmore oraz Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim, Jon Krakauer (Wydawnictwo Czarne)

Dwie głośne książki o dwóch głośnych sprawach, które dzieli czas, ale łączy przemoc wobec kobiet, w dużej mierze możliwa dzięki źle funkcjonującemu systemowi prawnemu. W jaki sposób walczyć z niesprawiedliwością? Gdzie szukać pomocy? I w jaki sposób te amerykańskie historie rezonują w Polsce?

Dyskusja po filmie Psychodrama i spotkaniu z reżyserką. Rozmowę z osobami eksperckimi Fundacji SEXEDPL poprowadzi Karolina Pasternak

Kup bilet na film

10 listopada, 13.00, KNH8

Filmy na życie, Kasia Czajka-Kominiarczuk (WAB/GWFoksal)

Diagnoza: czuję, że mój czas w życiu minął, że nie spotka mnie już nic dobrego. Recepta: seans Thelmy, czyli opowieści o tym, że nigdy nie jest za późno, żeby wziąć sprawy w swoje ręce. No dobrze, to nie jest aż takie proste, ale wiele filmów rzeczywiście pomaga nam lepiej poukładać nasze życiowe sprawy, zrozumieć problemy albo spojrzeć z boku na złożone sytuacje. Zaintrygowani? Obejrzyjcie Thelmę, porozmawiajcie z Kasią Czajką-Kominiarczuk, a później kupcie jej książkę Filmy na życie.

Spotkanie po filmie Thelma z autorką książki poprowadzi Patrycja Mucha-Smolińska

Kup bilet na film

pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu