Program 2018
Indeks Kalendarz

Assassination Nation

Sam Levinson, USA 2018, 110’
polska premiera
Cierpienie innych

W miasteczku Salem cztery nastolatki są oskarżone o publikowanie online prywatnych informacji dotyczących członków tej niewielkiej społeczności. Zaczyna się całkiem dosłowne polowanie na czarownice: z początku dosyć niewinne, szybko przeradza się jednak w serię brutalnych, krwawych ataków z użyciem siły. Assassination Nation to najprawdziwszy brylant midnight movie, przed czym zresztą ostrzega już cała seria tablic informacyjnych w napisach początkowych. Będzie więc dużo przemocy, bluzgów i krwi, a widzowie o słabszych nerwach proszeni są o znalezienie w zastępstwie czegoś innego. Levinson nie przebiera w środkach, realizując własną, nowoczesną wersję Czarownic z Salem. Znaną historię przepuszcza przez filtr estetycznie wysmakowanych scen, które mają szansę przejść do historii popkultury, fetyszyzuje przedmioty i komentuje problem społecznych przemian, wszystko w konwencji filmu home invasion. "Hollywood Reporter" napisał, że to brutalna i jednocześnie piekielnie zabawna satyra i horror w jednym.

Magdalena Maksymiuk
Seanse
Start sprzedaży biletów: 11 października, godz. 12:00.
so 27 paź, 23:00knh 1
nd 28 paź, 15:30knh 9
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

265 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Sam Levinson

Aktor, scenarzysta i reżyser. Zagrał m.in. we Włamaniu na śniadanie z Bruce'em Willisem, Zabaweczkach u boku Robina Williamsa i w Co jest grane? z Robertem De Niro. Za scenariusz do swojego reżyserskiego debiutu otrzymał nagrodę na festiwalu Sundance. Jest również współscenarzystą filmu HBO Arcyoszust o Berniem Madoffie, który wyreżyserował jego ojciec, Barry Levinson.

Filmografia

2011 Another Happy Day

2018 Assassination Nation

Twórcy

reżyseria Sam Levinson
scenariusz Sam Levinson
zdjęcia Marcell Rev
montaż Ron Patane
muzyka Ian Hultquist
obsada Odessa Young, Hari Nef, Suki Waterhouse, Abra, Colman Domingo, Bill Skarsgård
producent Jason Cloth, Chris Conover, David Gendron, Will Greenfield, Ali Jazayeri, J.E. Moore, Mike Novogratz, Andrew Pollack, Courtney B. Turk
produkcja BRON Studios, Foxtail Entertainment, Phantom Four
właściciel praw UIP
język angielski
barwa kolor
pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu