Damsel, reż. David Zellner, Nathan Zellner
4/09/18

9. American Film Festival: karnety już w sprzedaży!

Hity festiwali na 9. American Film Festival Ruszył nabór na wolontariat 9. AFF. Zgłoszenia w terminie 7-23 września

Od 23 października we Wrocławiu będzie można doświadczyć wszystkich stanów kina w ramach 9. American Film Festival. Dziś rozpoczyna się sprzedaż karnetów na festiwal, pełny program wydarzenia zostanie opublikowany 9 października. 

kup karnet

Dziś od godz. 16.00 rusza także sprzedaż akredytacji medialnych i branżowych (sprzedaż akredytacji będzie trwać do wyczerpania puli, ale nie później niż do 7 października). 

kup akredytację dziennikarską

W trakcie American Film Festival widzowie mają szansę zobaczyć kino z USA, które powstaje poza wielkimi wytwórniami i starannie wykalkulowanymi biznesplanami producentów. To okazja, żeby poznać niezależnych twórców, zapomnianych mistrzów i obejrzeć znane aktorki i aktorów w niecodziennych, często awangardowych rolach.

Hity festiwali

W programie tegorocznej edycji znajdą się przeboje festiwali - m.in. prezentowany w konkursie Berlinale, wyreżyserowany przez braci Zellner przewrotny antywestern Damsel z Robertem Pattisonem i Mią Wasikowską w rolach głównych, Mewa (The Seagull) Michaela Mayera, adaptacja ponadczasowego, inteligentnego dramatu Antona Czechowa, w której występują m.in. Annette Bening i Saoirse Ronan, nowy film Dana Fogelmana, autora Crazy, Stupid, Love - To właśnie życie (Life Itself) z Oscarem Isaakiem i Olivią Wilde, White Boy Rick Yanna Demange'a - osadzona w latach 80. historia jednego z najmłodszych kryminalistów w dziejach USA, w rolę ojca głównego bohatera wciela się Matthew McConaughey, Bez obaw, daleko nie zajdzie (Don't Worry, He Won't Get Far On Foot) - najnowszy film Gusa Van Santa (Słoń / ElephantBuntownik z wyboru / Good Will Hunting), ze znakomitym Joaquinem Phoenixem w roli słynnego rysownika, Johna Callahana, czy Leave No Trace Debry Granik - nowy film ikony amerykańskiego kina niezależnego.

Retrospektywa Hala Ashby'ego

Podczas 9. American Film Festival przypomnimy też twórczość czołowego reżysera New Hollywood lat 70., Hala Ashby'ego - buntownika i kontestatora, ukazującego w krzywym zwierciadle niesprawiedliwość i zaściankową twarz Ameryki (m.in. Harold i Maude / Harold and MaudeOstatnie zadanie The Last Detail ze świetnym Jackiem Nicholsonem czy Wystarczy być Being There według prozy Jerzego Kosińskiego). 

Więcej o retrospektywie

Nowy system rezerwacji

Od tego roku zmienia się system rezerwacji miejsc na pokazy dla posiadaczy karnetów - wzorem systemu znanego z MFF Nowe Horyzonty. Aby dostać się na wybrany film, nie trzeba będzie już stać w kolejkach. Karnety użytkowników zostaną przypisane do kont internetowych, a rezerwacja na poszczególne seanse zostanie przeprowadzona całkowicie on-line.

Ważne daty

4.09 - początek sprzedaży karnetów

9.10 - ogłoszenie programu festiwalu

11.10 - sprzedaż biletów na pojedyncze pokazy

23 - 28.10 - festiwal


pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu