Initials S.G., reż. Rania Attieh and Daniel Garcia
12/10/18

Uczestnicy i partnerzy ósmej edycji US in Progress powered by Papaya Films

Bilety na 9. American Film Festiwal w sprzedaży American Docs: oto współczesna Ameryka

Papaya Films partnerem głównym US in Progress Wrocław.

Od 24 do 26 października, w trakcie 9. American Film Festival, już po raz ósmy odbędzie się wydarzenie branżowe US in Progress, zorganizowane dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku głównym partnerem inicjatywy jest firma Papaya Films.

W ramach projektu polskie firmy post-produkcyjne pomagają ukończyć niezależne filmy amerykańskie, a producenci mają okazję poznać polskie uwarunkowania koprodukcyjne oraz spotykać potencjalnych partnerów wśród polskiej branży filmowej. US in Progress organizowane jest dwa razy w roku: jesienią we Wrocławiu, a w czerwcu w Paryżu - podczas Champs-Elysees Film Festival.

Od tego roku US in Progress Wrocław współpracuje z Papaya Films, firmą produkcyjną, działającą w branży filmowej, reklamowej i medialnej, obecną na rynku od 2006 roku z siedzibami w Warszawie, Nowym Jorku i Londynie. Poprzez doświadczenie w produkcji i świetny międzynarodowy zespół reżyserów, Papaya Films tworzy treści dla telewizji, internetu, telefonów komórkowych i rzeczywistości wirtualnej i zdobywa nagrody na całym świecie.

W tym roku, w czasie zamkniętych pokazów US in Progress Wroclaw powered by Papaya Films, zaprezentowane zostaną cztery wyselekcjonowane niezależne filmy fabularne z USA (wszystkie wyreżyserowane przez kobiety):

  • Crestone, reż. Marnie Ellen Hertzler

  • Initials S.G., reż. Rania Attieh i Daniel Garcia

  • Knives and Skin, reż Jennifer Reeder

  • Once Upon a River, reż. Haroula Rose

Z kolei czwóro polskich producentów publicznie zaprezentuje projekty amerykańskim producentom i inwestorom obecnym we Wrocławiu:

  • False Positive, reż. Kasia Płazińska

  • My Personal Jesus, reż. Ewa Wikiel

  • Neon Tears, reż. Karolina Bielawska

  • Sara, reż. Jan Komasa.

Reżyserzy i producenci zaprezentują swoje filmy, a następnie spotkają się z czołowymi, europejskimi przedstawicielami festiwali, agentami sprzedaży. Partnerzy US in Progress 2018 - czołowe polskie studia post-produkcji obrazu i dźwięku - przyznają nagrody w formie pakietów usług post-produkcyjnych o wartości 40,000$: Orka, Coloroffon, Fixafilm, Soundflower Studio. Dodatkowe nagrody to oferta zakupowa telewizji Ale kino+ dla wybranego projektu oraz bezpłatna akredytacja umożliwiająca uczestnictwo w Producers' Network na przyszłorocznym festiwalu Cannes, a także bilet lotniczy dla twórcy ufundowany przez Papaya Films w celu powrotu do Polski na post-produkcję.

W ramach US in Progress po raz drugi zorganizowane zostaną Polsko-Amerykańskie Spotkania Koprodukcyjne skierowane do polskich producentów poszukujących partnerów zza oceanu.

Podczas spotkań indywidualnych polscy producenci uczestniczący w wydarzeniu będą mieli okazję skonsultować projekty z amerykańskimi ekspertami i posłuchać o ich doświadczeniach w koprodukcji. Goście specjalni to: Sara Murphy (Land Ho!,Morris From AmericaTheMountain), George Rush (Don't Leave Home, Ghost Box Cowboy, Ping Pong Summer), Ryan Zacarias (MediterraneaDon't Leave Home,The Mountain) oraz Ivan Eibuszyc (H., Kekshakallu, Mar) z Argentyny i Guillaume Benski (Superbe Films, Francja).

Dodatkowo, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Instytut Adama Mickiewicza oraz Wrocław Film Commission, opowiedzą Amerykanom o zaletach koprodukcji w Polsce (w tym o planowanych na 2019 rok zachętach finansowych).

Ponadto dla polskiej publiczności Papaya Films przygotuje z kolei otwarte warsztaty "Jak zostać twórcą filmowym", które odbędą się w piątek 26 października. Spotkanie poprowadzą osoby związane z największym europejskim konkursem dla młodych reżyserów - Papaya Young Directors: Kacper Sawicki - Executive Producer w Papaya Films i pomysłodawca inicjatywy wraz z Weroniką Ławniczak - reżyserką i fotografką, laureatką II nagrody 3. edycji PYD. Będzie to dawka praktycznej wiedzy o przecieraniu szlaków w karierze filmowej.


pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu