Hal, reż. Amy Scott
24/10/18

Konkurs na sobowtóra Hala Ashby’ego

AFF już dziś! Na otwarcie "Narodziny gwiazdy" z Lady Gagą Środa na AFF. Spotkania z Alexandrem Rockwellem

Tęsknisz za czasami hippisów? Żałujesz, że nie doświadczyłeś na własnej skórze rewolucji 1968 roku? My też. Dlatego - chcąc przywołać energię Lata Miłości - zorganizowaliśmy konkurs na sobowtóra Hala Ashby'ego - bohatera tegorocznej retrospektywy American Film Festival. Do wygrania karnet na przyszłoroczną edycję festiwalu!

 

Kiedy?

Sobota, 27 października, godz. 10:00-12:00 - seans dokumentu HAL w reż. Amy Scott (w sali numer 4)

Przy wejściu na pokaz należy zgłosić swoją kandydaturę.

Prezentacja zgłoszonych i posiedzenie kapituły złożonej z Nicka Dawsona i przedstawicieli festiwalu oraz ogłoszenie wyników odbędzie się po pokazie filmu.

 

Jak wyglądał Hal Ashby?

Nick Dawson opisuje Ashby'ego w swojej monografii reżysera z 2009 roku Being Hal Ashby. Life of a Hollywood Rebel:

Ashby odróżniał się znacznie wyglądem od reszty w Studio Goldwyna, beatnikowska bródka, którą nosił w latach 50., rozrosła się do pełnych wymiarów, a strój i okulary zastąpione zostały koralikami, sandałami i luźnymi bawełnianymi chałatami. (str. 70)

Siwiejące blond włosy przerzedziły się i urosły, broda miała z 30 centymetrów a w skórzanym płaszczu i kozakach przypominał uduchowionego acz nieco zagubionego jogina. (str. 125).

 

Nagroda

Nagrodą za strój i wygląd najbardziej przypominający Hala Ashby'ego jest akredytacja na American Film Festival w 2019 roku oraz koszulka 9. AFF.


pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu