Góra, reż. Rick Alverson
25/10/18

Czwartek na AFF. Spotkania z Tyem Sheridanem

Środa na AFF. Spotkania z Alexandrem Rockwellem Alexandre Rockwell. Buntownik o duszy dziecka

Tye Sheridan – wschodząca gwiazda amerykańskiej kinematografii (aktor znany m.in. z Player One Stevena Spielberga) spotka się dziś z widzami American Film Festival po seansie Wolnego ducha (Friday’s Child) o 17:45 i Góry (The Mountain) o 21:00 (w spotkaniu wezmą udział również producenci – Ryan Zacarias i Sara Murphy). Jeszcze dzisiaj zapraszamy także na dyskusje z twórcami filmów konkursowych z sekcji Spectrum i American Docs i rozmowę z Alexandrem Rockwellem, tegorocznym laureatem Indie Star Award.

Spotkania

Po pokazie Uwięzionych (Chained for Life) o 12:15, z widzami spotka się twórca filmu, Aaron Schimberg. O tej samej porze polecamy także spotkanie z Ryanem Scafuro, producentem Niewidzialnych kowbojów (Phantom Cowboys), z kolei o 12:30 – rozmowę z Jeffem Zimbalistem, autorem Niech nadejdzie ten dzień (Give Us This Day). O pracy na planie Czterech pokoi (Four Rooms, 12:45) i Lenz (20:45) opowie Alexandre Rockwell. Po seansie dokumentu Hal o 15:30 będzie okazja, aby porozmawiać z Nickiem Dawsonem, znawcą twórczości Hala Ashby’ego; Dawson spotka się z widzami również po pokazach Harolda i Maude (Harold and Maude) o 18:15 i Wystarczy być (Being There) o 21:00.

Klub festiwalowy w Surowcu

O 18:00 zapraszamy na WinyloKINO: Pewnego razu na winylowym szlaku – spotkanie ze ścieżkami dźwiękowymi z filmów westernowych i folkowych prezentowane z płyt winylowych (prowadzenie: Tytus Hołdys). O 22:30 na scenie klubu wystąpi Ada Styrcz, która zaprezentuje live act z udziałem publiczności.

Nie przegap jutro:

godz. 10:15 – Ostatnie zadanie (The Last Detail), reż. Hal Ashby: na ten film zabierzcie ze sobą swojego najlepszego przyjaciela. Ashby rozprawia się ze stereotypowymi wzorcami „prawdziwego mężczyzny”, tworząc wybitnie zabawną opowieść o sile przyjaźni. Na pierwszym planie Jack Nicholson jako marynarz z legendarnym wąsem.

godz. 12:45 – Halloween, reż. David Gordon Green: Michael Myers powraca! 40 lat od premiery pierwszej części słynnego horroru Johna Carpentera  mamy nareszcie kolejne Halloween. Tym razem dwoje dziennikarzy odwiedza zamkniętego w odosobnieniu Myersa i pokazuje mu legendarną maskę. W ten sposób chcą skłonić milczącego mordercę do zwierzeń. Konsekwencje tej wizyty oczywiście odcisną piętno na mieszkańcach okolicznych miasteczek.

godz. 15:00 – Mistyfikator (The Great Pretender), reż. Nathan Silver: dowcipna wariacja na temat utartego twierdzenia, że sztuka przenika życie, a życie sztukę. Skromny, inteligentny film Silvera to opowieść o młodej Francuzce, która – przygotowując w Nowym Jorku sztukę o rozpadzie swojego związku – nieco mimochodem wywołuje (równie straszne, co zabawne) demony przeszłości.

godz. 17:45 – Jules światła i mroku (Jules of Light and Dark), reż. Daniel Laabs: wyważony, subtelny debiut, w którym młode bohaterki szukają sposobu na bezbolesne wyjście z okresu dojrzewania. Laabs znakomicie korzysta z przestrzeni i „magicznej godziny”, dzięki czemu jego film wizualnie przypomina American Honey Arnold czy Uciekiniera Nicholsa.

godz. 20:30 – Niech nadejdzie ten dzień (Give Us This Day), reż. Jeff Zimbalist, Michael Zimbalist: podróż do amerykańskiego jądra ciemności – East Saint Louis, które ma najwyższy wskaźnik zabójstw w całych Stanach.


pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu