Alexandre Rockwell
24/10/18

Środa na AFF. Spotkania z Alexandrem Rockwellem

Konkurs na sobowtóra Hala Ashby’ego Czwartek na AFF. Spotkania z Tyem Sheridanem

Alexandre Rockwell - jeden z najważniejszych twórców kina niezależnego w USA - spotka się dziś z widzami po pokazach Czterech pokoi (Four Rooms) o 18:00 i Pokochać kogoś (Somebody to Love) o 21:00. Oprócz spotkań z Rockwellem, dzisiaj zapraszamy także na dyskusje z twórcami filmów konkursowych, a wieczorem na koncert The Blu Mantic x HAARPAGANS w klubie festiwalowym Surowiec. Polecamy też 5 filmów na czwartek - do obejrzenia tylko na American Film Festival.

Spotkania

Oprócz spotkań z Alexandrem Rockwellem, zapraszamy na dyskusję z Molly Lynch i Georgem Rushem - producentami Ghostbox Cowboy o 15:00, Aaronem Schimbergiem, reżyserem Uwięzionych (Chained for Life) - o 17:45 lub V. Scottem Balcerkiem, twórcą Szatana i Adama (Satan and Adam) - o tej samej porze.

Nie przegap jutro:

godz. 9:45 - Długa głupia podróż (The Long Dumb Road), reż. Hannah Fidell: połączenie buddy movie i szalonego filmu drogi. Aspirujący fotograf Nathan (Tony Revolori, znany z Grand Budapest Hotel) wyrusza w podróż do Los Angeles. Kiedy jego samochód psuje się w małej mieścinie w Teksasie, Nat zyskuje irytującego towarzysza: z rzadka trzeźwiejącego mechanika Richarda (Jason Mantzoukas). Gwarantowana duża dawka śmiechu.

godz. 12:15 - Niewidzialni kowboje (Phantom Cowboys), reż. Daniel Patrick Carbone: intymny portret Ameryki, gdzieś na bocznym torze american dream. Larry, Nick i Tyler - choć całe życie jeszcze przed nimi, już teraz wiedzą, że USA to kraj jednocześnie wielki i mały, gdzie miejsce urodzenia czy kolor skóry potrafią zdefiniować całą przyszłość.

godz. 15:00 - Czas na Ilhan (Time for Ilhan), reż. Norah Shapiro: iskra nadziei w dzisiejszej Ameryce. Jak wejść do amerykańskiej Izby Reprezentantów, będąc czarną kobietą, muzułmanką w hidżabie, matką trojga dzieci i imigrantką z Somalii? Wie to Ilhan Omar, charyzmatyczna działaczka z tzw. Małego Mogadiszu w Minnesocie.

godz. 18:15 - Bliscy nieznajomi (Three Identical Strangers), reż. Tim Wardle: zdobywca nagrody Specjalną Jury na festiwalu Sundance. Robert, Edward i David to jednojajowe trojaczki rozdzielone w wieku 6 miesięcy. Ich wspólne spotkanie to jedno z najpiękniejszych, najbardziej poruszających i jednocześnie zaskakujących wydarzeń, jakie kiedykolwiek zarejestrowała kamera. Z kolei powód ich rozstania to mrożąca krew w żyłach tajemnica.

godz. 20:45 - Lenz, reż. Alexandre Rockwell: pełnometrażowy debiut Rockwella, który on sam określił trzema słowami: odjechany, niskobudżetowy i niezależny. Taki opis rzeczywiście pasuje do tej adaptacji opowiadania niemieckiego pisarza i rewolucjonisty Georga Büchnera (autora m.in. zekranizowanego przez Wernera Herzoga Woyzecka). Rockwell obszedł się z oryginalnym materiałem dość luźno i przeniósł akcję opowieści z XVIII-wiecznych Niemiec do współczesnej Ameryki, na teren nowojorskiej Upper East Side.


pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu