Bracia Sisters, reż. Jacques Audiard
28/10/18

Niedziela na AFF. "Bracia Sisters" na zakończenie

Sobota na AFF. Spotkania z twórcami filmów konkursowych Znamy zwycięzców 9. American Film Festival we Wrocławiu

Dziś zapraszamy na ostatnie spotkania z tegoroczną laureatką Indie Star Award, Sarą Driver. Reżyserka weźmie udział w dyskusji po seansie Sleepwalk i Nie jesteś mną (You Are Not I) o 15:15 zapowie film Inaczej niż w raju (Stranger Than Paradise) o 17:45. Zapraszamy także na rozmowę z Nicole Brending, autorką Dollhouse: Jak amerykańska popkultura pozbawia kobiety podmiotowości (Dollhouse: The Eradication Of Female Subjectivity in America Popular Culture) – o 12:15.

O 18:30 rozpocznie się gala zamknięcia 9. American Film Festival, podczas której poznamy zwycięzców konkursowych sekcji Spectrum (fabuły) i American Docs (filmy dokumentalne). Na zakończenie festiwalu widzowie zobaczą Braci Sisters (The Sisters Brothers) Jacquesa Audiarda, nagrodzonego Srebrnym Lwem za reżyserię w Wenecji.

Sponsorem nagród w sekcjach konkursowych jest BNY Mellon.

Zobacz jeszcze dziś:

godz. 12:30 – Bohater (Hero), reż. Alexandre Rockwell: kolejny dowód na to, że nie da się nie lubić filmów, w których postacie okazują się fanami Davida Bowiego. Bohaterowie Rockwella zasługują na sympatię tym bardziej, że biorą słowa swojego idola do serca. Po wysłuchaniu piosenki Heroes, z dźwięczącą w uszach frazą „We can be heroes just for one day”, niepełnosprawny nastolatek i jego dwie przybrane siostry wyruszają w szaloną eskapadę po USA.

godz. 15:30 – Assassination Nation, reż. Sam Levinson: portret amerykańskiego szaleństwa na miarę XXI wieku; hipnotyzująca i przerażająca opowieść o agresji, która przeniosła się z mediów społecznościowych bezpośrednio na ulice. Cztery uczennice szkoły w niewielkim Salem zostają oskarżone o upublicznienie najgłębszych sekretów całej społeczności. Od słów do czynów wiedzie niedługa droga: nienawistne komentarze z Facebooka czy Twittera szybko zamieniają się w naładowane karabiny. Efekt? Obłęd i czarny humor Spring Breakers spotyka koszmary senne Michaela Moora.

godz. 18:15 – Mandy, reż. Panos Cosmatos: film, który przypomina kampową perłę kina klasy B, odnalezioną cudem na kasecie VHS z lat 80., albo dziki, nasycony intensywnymi barwami teledysk heavy metalowego zespołu. Plus Nicolas Cage z wielką kosą.

godz. 21:00 – Weed the People, reż. Abby Epstein: dokument przybliża badania naukowe wskazujące na to, że marihuana może pomagać w walce z chorobami. Pokazuje również indywidualne przypadki, które to potwierdzają. Abby Epstein punktuje brak odpowiednich badań nad leczniczymi właściwościami marihuany, wskazując m.in. grzechy wielkich koncernów farmaceutycznych i zaniedbania amerykańskiego rządu.


pozostańmy w kontakcie
przyjaciele festiwalu